Přednášky a semináře

Nové podzimní přednášky 
2018
Od října 2018 začíná cyklus přednášek s Mudr. Strnadelovou a dietologem Janem Zerzánem tentokrát na téma 
5 elementů - vztahy orgánů těla a jejich vzájemný vliv .

Každé úterý od 18.00 nás tito odborníci na léčení stravou a východní medicínu provedou a seznámí s tématem 5 elementů  ( kov, dřevo, voda, země a oheň ) a jejich vlivem na naše orgány a tím pádem i stav našeho těla a života. 

Voda, dřevo, země, oheň, a kov. To je pět elementů, které nás nejen neustále obklopují, ale mají na nás i velký vliv. Pokud se s nimi naučíte žít v harmonii, budete z nich moci čerpat energii a najdete svou vnitřní rovnováhu. Každý z nás má jeden dominantní živel, který je pro něj charakteristický.

Pět elementů, které najdeme v přírodě kolem nás, ovlivňuje naše těla, mysl i duši. Všech pět se navzájem ovlivňuje a jeden bez druhého by nemohly existovat. Je to neustálý koloběh sil. Díky vodě totiž vzniká dřevo (přes stromy), dřevo a vzduch živí oheň, oheň produkuje popel, tedy vrací dřevo zemi, v zemi vznikají kovy (a minerály), které dokáže opět rozložit voda … Každý živel má moc nad tím druhým, žádný však není nejmocnější.

Na těchto principech je založena i čínská medicína, která za pomoci pěti elementů ovlivňuje člověka a jeho zdraví. Díky této teorii lze ovlivňovat emocionální život i tělo. Na pěti hlavních složkách stojí jídelníček, sportovní i relaxační aktivity, či dokonce naše vztahy s druhými lidmi. Základem je vnitřní rovnováha všech pěti sil.

úterý 16.10. - 5 elementů - úvod 

úterý 23.10.-  element země / slezina, slinivka, žaludek 

úterý 30.10. - element kov / plíce, tlusté střevo 

úterý 6.11. - element voda / ledviny, močový měchýř

úterý 13.11. - element dřevo / játra, žlučník

úterý 20.11. - element oheň / srdce, tenké střevo 

Každá přednáška začíná v 18.00 v prostorech prodejny a jídelny Gája. 

Cena jednotlivých přednášek je 160,- za jednotlivou přednášku, při zakoupení celého bloku je cena za všechny přednášky je 750,- v předprodeji a 800,- na místě.
Důchodci a studenti za 80,- za jednotlivé přednášky. 

Kapacita míst je omezena, proto si místa zakupte včas ať se vejdete. 
Přednášky začínají v 18.00 a proto prosíme účastníky, aby dorazily s předstihem nejlépe 15 - 30 minut.