Přednášky a semináře

 

Momentálně žádné přednášky neprobíhají. 

 

 

Cyklus přednášek s Mudr. Strnadelovou a dietologem Janem Zerzánem tentokrát na téma 

5 elementů - vztahy orgánů těla a jejich vzájemný vliv

 

Každé úterý od 18.00 nás tito odborníci na léčení stravou a východní medicínu provedou a seznámí s tématem 5 elementů  ( kov, dřevo, voda, země a oheň ) a jejich vlivem na naše orgány a tím pádem i stav našeho těla a života. 

Voda, dřevo, země, oheň, a kov. To je pět elementů, které nás nejen neustále obklopují, ale mají na nás i velký vliv. Pokud se s nimi naučíte žít v harmonii, budete z nich moci čerpat energii a najdete svou vnitřní rovnováhu. Každý z nás má jeden dominantní živel, který je pro něj charakteristický.

Pět elementů, které najdeme v přírodě kolem nás, ovlivňuje naše těla, mysl i duši. Všech pět se navzájem ovlivňuje a jeden bez druhého by nemohly existovat. Je to neustálý koloběh sil. Díky vodě totiž vzniká dřevo (přes stromy), dřevo a vzduch živí oheň, oheň produkuje popel, tedy vrací dřevo zemi, v zemi vznikají kovy (a minerály), které dokáže opět rozložit voda … 

Každý živel má moc nad tím druhým, žádný však není nejmocnější.

Na těchto principech je založena i čínská medicína, která za pomoci pěti elementů ovlivňuje člověka a jeho zdraví. Díky této teorii lze ovlivňovat emocionální život i tělo. Na pěti hlavních složkách stojí jídelníček, sportovní i relaxační aktivity, či dokonce naše vztahy s druhými lidmi. 

Základem je vnitřní rovnováha všech pěti sil.

5 elementů - úvod 

element země / slezina, slinivka, žaludek 

element kov / plíce, tlusté střevo 

element voda / ledviny, močový měchýř

element dřevo / játra, žlučník

element oheň / srdce, tenké střevo